Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Analýzy a konzultácie

Efektívne interné procesy | Účinnejší tok informácií | Nižšie náklady

Efektívne fungovanie a optimalizácia nákladov na riadenie je základným predpokladom každej úspešnej spoločnosti a cieľom každého manažéra. Prienik informatizácie do všetkých odvetví dnes stavia riadiacich pracovníkov pred dve zásadné otázky:

 1. Je možné tieto problémy vyriešiť prostredníctvom softvéru?
 2. Ak áno, ako identifikovať správny softvér práve pre moje špecifické potreby?

Odpovede Vám poskytne dôkladná analýza !

Kvalitná analýza je prvým krokom k úspechu

Investícia do informačného systému bez kvalitnej analýzy interných procesov sa môže časom javiť ako zbytočná. Informačný systém nie je liekom na všetko. Každá organizácia či súkromná spoločnosť je špecifická, má svoje špecifické potreby, svoju agendu a iné požiadavky.

Úvahy o nákupe informačného systému najčastejšie vznikajú v situáciách, ako sú:

 • zistenie nedostatkov pri výkone práce
 • potreba zlepšenia v internej komunikácii
 • potreba zlepšenia interných procesoch
 • opakované strácanie dokumentov a dôležitých informácií

Riešenie týchto potrieb však nespočíva v nákupe informačného systému. Je dôležité podrobne preskúmať jednotlivé kroky, interné postupy a procesy, dokumentáciu
a v neposlednom rade aj plnenie pracovných povinností zamestnancami.

Odborné konzultácie a poradenstvo sú nevyhnutnosť

Špecializácia na určitú oblasť pôsobenia sa s rastúcim objemom informácií a dát v spoločnosti stáva stále väčšou nevyhnutnosťou. Skutočným odborníkom vo svojom odbore sa človek stáva neustálym sebavzdelávaním a denno-dennou praxou. V spoločnosti DIMANO® to vieme, preto sme už takmer 20 rokov špecialistami na interné procesy a ich efektívne fungovanie.

Tím analytikov a konzultantov v spoločnosti DIMANO® tvoria špecialisti trénovaní v kladení správnych otázok tak, aby našli všetky - aj tie skryté - potreby klientov:

 • skúmajú potreby našich klientov
 • hľadajú skutočné príčiny vzniku týchto potrieb
 • navrhujú opatrenia na zlepšenie interných procesov bez potreby veľkých investícií
 • formulujú požiadavky na informačný systém
 • navrhujú prepojenia používaných systémov s cieľom eliminovať stratu času pri prepisovaní údajov

Analýza šetrí Vaše peniaze

Štandardným výsledkom kvalitne vykonanej analýzy a poskytnutých konzultácií je dokument (analýza, štúdia realizovateľnosti, návrh riešenia), ktorý je základom pre ďalšie rozhodovanie. Skutočne dobre urobená analýza nie je len zbytočným míňaním papiera, ako sa to bohužiaľ častokrát prezentuje, ale tvorí základný diel pyramídy zvanej úspešná firma.

Analýza poskytne odpovede na všetky Vaše otázky a odporučí ďalšie kroky. Výsledkom môže byť aj zistenie, že používané informačné systémy poskytujú očakávanú funkčnosť a nie je potrebné vynakladať ďalšie investície na nové systémy.

Pokiaľ si teda kladiete otázku, aký zmysel má analýza, či odborné konzultácie pre Vašu spoločnosť, pokúste sa postaviť 100 dielne puzzle najprv bez predlohy, potom s predlohou a porovnajte čas a zložitosť oboch postupov. Výsledok hovorí sám za seba.

 

Nenašli ste odpovede na všetky Vaše otázky? Opýtajte sa nás!
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. | tel.: 02|55 56 75 80