Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Blog

Bez vytrvalosti, tvrdohlavosti a určitej dávky naivity a snívania by nevznikla žiadna inovácia...

Tester je neodmysliteľnou súčasťou tímu v prostredí vývoja softvéru. S týmto tvrdením myslím, že môže súhlasiť väčšina zainteresovaných. Je na škodu veci, ak v menších firmách absentuje pozícia testera vo vývojárskom tíme. Podľa mňa neexistuje ekvivalentná náhrada. Najmä v prípade, keď si uvedomíme, že tester je ten, kto je zodpovedný za potvrdenie výstupnej kvality softvéru.

Napísal(a) Zverejnené v BLOG

V časoch minulých sme ako mladí „násťroční“ s obdivom sledovali možnosti nového operačného systému, z ktorého sa neskôr predal rekordný počet kusov. Očarení sme sledovali grafické možnosti a kúzlo niečo nového, nepoznaného. Dnes sme zasa pri začiatkoch nového konceptu presunutia služieb infraštruktúry do cloudu. Používanie cloud computingu bude pre naše deti už úplnou samozrejmosťou. Ak sa firma rozhoduje pre zriadenie IT infraštruktúry ako služby v rámci cloud computingu, tak sleduje tradične najmä zníženie nákladov na firemné IT oddelenie a zvýšenie produktivity práce.

Napísal(a) Zverejnené v BLOG

Som na stretnutí s potenciálnym klientom, pred sebou tablet s klávesnicou a všetkými informáciami, ktoré potrebujem. Tablet napojený na dataprojektor a ja sa sústredím iba na klientove požiadavky. Večer po práci môžem ísť so známou na kávu alebo do fitness centra, a konečne nemusím prepisovať poznámky zo stretnutí do systému po večeroch pri televízii.

15. október 2013

Zmeníme to?

Napísal(a) Zverejnené v BLOG

Nedávno som sa v jednej inštitúcii zúčastnila rozvírenej diskusie o možnostiach zavedenia poriadku do obehu a spracovania dokumentov. Vo verejnom sektore, o ktorom hovorím, sa teda v základnej a často žiaľ aj konečnej rovine bavíme o plnení povinností vyplývajúcich zo správy registratúry. Prvky snahy automatizovať procesy sa na svetlo sveta dostávajú len veľmi opatrne. Často uvažujeme nad tým, dokonca nás to niekedy až rozruší, prečo ľudia nechcú veci pomôcť.

Napísal(a) Zverejnené v BLOG

„Nemusíte strážiť svoje úlohy, Vaše úlohy si Vás nájdu“, toto je voľne citovaný text z nášho propagačného materiálu. Zaujal ma na recepcii spoločnosti DIMANO pri jednej z mojich prvých návštev v čase, keď som ešte netušila, že tu raz budem pracovať. Princíp automaticky riadeného „obehu“ dokumentov musí predsa nadchnúť každého :).

BLOG výber