Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Blog

15. október 2013

Zmeníme to?

Napísal(a)  Gabriela Juráková, hlavný riešiteľ Zverejnené v BLOG
Ohodnotiť túto položku
(1 Hlasovať)

Nedávno som sa v jednej inštitúcii zúčastnila rozvírenej diskusie o možnostiach zavedenia poriadku do obehu a spracovania dokumentov. Vo verejnom sektore, o ktorom hovorím, sa teda v základnej a často žiaľ aj konečnej rovine bavíme o plnení povinností vyplývajúcich zo správy registratúry. Prvky snahy automatizovať procesy sa na svetlo sveta dostávajú len veľmi opatrne. Často uvažujeme nad tým, dokonca nás to niekedy až rozruší, prečo ľudia nechcú veci pomôcť.

Myslím, že hlavný aspekt je zábrana voči zmene. Nielen, že zamestnanci sa bránia všetkými silami vidieť svetlo na konci tunela. Niekedy ani vedúci pracovníci nenachádzajú argumenty, prečo je pre ich pracovný tím dôležité prekonať zastarané postupy a posunúť sa ďalej .

A do takéhoto prostredia smerujú naše služby s veľkým cieľom. Prinášať zmenu. Na miesta, kde ju dosť potrebujú. Je to naša úloha, ako sme si to už niekoľkokrát povedali. Je to naše poslanie, ak to beriete trochu osobnejšie.

Aby sa úroveň sofistikovanosti spracovania rôznych agend, či už v štátnych alebo komerčných inštitúciách zvýšila, je potrebné akceptovať náročné výzvy. Keď nič nezmeníte, nič nezlepšíte, viac nezarobíte. Ale presvedčte väčšinu! Dajte argumenty ľuďom, ktorí konečne ovládajú to, čomu ich v práci zaučili!

Netreba sa povyšovať. Začali sme od seba.

Už rok nám intenzívne pomáha naša externá konzultantka Ria v tom, ako využívať svoje „jemnocitné“ zručnosti a potláčať nežiaduce prejavy pri komunikácii „doma“ i u zákazníka.

Už sme urobili pár významných krokov v tom, ako pozdvihnúť svoju práci na ešte poctivejšiu a poriadnejšiu. Bolí to.

Rozprávame sa viac, na DIMANO® raňajkách, každodenných operatívnych stretnutiach, aby sme si vymieňali informácie. Aby sme sa pochopili. Pohádali? Snažíme sa nájsť si priestor na slobodné uvažovanie, kedy vo chvíľke so zamysleným pohľadom vznikajú tie správne nápady. ...na to je fakt málo času. Aplikujeme metodiku OPEN-UP do našej každodennej rutiny, aby sme vývoj a služby skvalitnili.

Radi by sme boli, aby výsledok nášho snaženia bol prínosný v duchu pozitívne začarovaného kruhu, že čím lepšie budú naše služby, tým viac sa nám bude dariť. Aby sme klientov dokázali presvedčiť o správnosti zmeny, ktorú im my na mieru pripravíme. A dodali im odvahu, boli na pomoci, keď to bude ťažké. Čo bude.

Aby sa výsledok dostavil. Očakávaný.

Zmena je rast. Chceme Vám to ukázať na vlastnom príklade. Presvedčiť. Stať sa nositeľom tejto skúsenosti, keď budeme navrhovať riešenia pre našich klientov.

Naše skúsenosti sú najmä z oblasti procesného spracovania dokumentov, pod taktovkou Zákona o archívoch a registratúrach so skúsenosťami z popisu a optimalizácie pracovných procesov. O tom budem písať ešte podrobnejšie nabudúce.

Tvoríme riešenia jednotné pre celú organizáciu, aby bol poriadok. Vyvíjame aplikácie, ktoré podporujú aktívnu pracovnú činnosť na konkrétnej pozícii s dátami, prísne selektovanými. Učíme žiť digitálne, nemíňať papier, vybaviť veci rýchlo, uložiť bezpečne a užívať si radosť z technických noviniek.

A vy ste sa čo rozhodli zmeniť?

Prečítané: 4008 krát Naposledy zmenené streda, 16 október 2013 10:57

BLOG výber