Táto webová stránka používa na účely poskytovania služieb súbory cookie. Používaním stránky vyjadrujete svoj súhlas s používaním súborov cookie.

Blog

09. október 2013

Nemusíte strážiť svoje úlohy, Vaše úlohy si Vás nájdu

Napísal(a)  Monika Horváthová, konzultant Zverejnené v BLOG
Ohodnotiť túto položku
(4 hlasov)

„Nemusíte strážiť svoje úlohy, Vaše úlohy si Vás nájdu“, toto je voľne citovaný text z nášho propagačného materiálu. Zaujal ma na recepcii spoločnosti DIMANO pri jednej z mojich prvých návštev v čase, keď som ešte netušila, že tu raz budem pracovať. Princíp automaticky riadeného „obehu“ dokumentov musí predsa nadchnúť každého :).

Mnohí určite z práce poznáte pravidelné „obchôdzky“ po firme pri zháňaní podpisov, vyjadrení, schválení k nejakému materiálu. A tým môže byť objednávka, žiadanka, faktúra, smernica, dáta z výroby.... Mám to podpísané? U koho je to teraz? Pošleš mi to? Od týchto otázok je už len krok k tomu, keď si uvedomíme, že vlastne používame na spracovanie materiálu rovnaký postup. A tu nastupuje WorkFlow (samozrejme náš, na mieru šitý :)). Namiesto sofistikovanej definície plnej cudzích slov uvediem v skratke, ako dokážeme zmeniť k lepšiemu Váš pracovný život.

Na jednom mieste v aplikácii nájdete svoje úlohy, dokonca úloha sa Vám sama „pripomenie“ cez e-mail. Každá úloha obsahuje inštrukciu pre spracovateľa – môže ísť o schválenie dokumentu, zápis pripomienok, rozhodnutie o ďalšom postupe... V každom okamihu si viete pozrieť, aj prehľadne graficky, v akom stave spracovania a u koho sa nachádza Váš materiál. Pružnosť procesu zabezpečujú aj eskalácie. V prípade, že úloha nie je vybavená v určenom termíne, sú viaceré možnosti riešenia situácie – systém pošle upozornenie spracovateľovi, nadriadenému, prípadne systém zodpovedného spracovateľa automaticky zmení na iného.

Zo skúseností vieme, že prínosom pre našich zákazníkov je už samotná analýza zaužívaných postupov. Je dôležité proces správne rozdeliť do jednotlivých krokov, určiť postupnosť prechodu medzi nimi, stanoviť spracovateľov. A aby to nebolo také jednoduché, spracovateľov môže byť aj viac naraz, pričom ich rozhodnutia vie systém následne spracovať a riadiť podľa nich ďalší postup. „Inteligenciu“ procesu zvyšuje možnosť automaticky vykonávať činnosti, rôzne výpočty, generovať prílohy podľa požiadaviek. Nezanedbateľnou výhodou je aj evidencia histórie spracovania, ktorá je zaujímavým podkladom pre reporty.

Často riešime integrácie s ďalšími systémami, napr. schvaľovanie faktúr riadené cez WorkFlow  komunikuje s ekonomickým softvérom, môže prebiehať synchronizácia dát, vieme importovať dáta, spracovať ich a ďalšie kroky riadiť procesne. Vyzerá to zložito? Žiadne obavy, pomôžeme Vám zvážiť optimalizáciu postupu. Nie je predsa cieľom „zavaliť“ pracovníka množstvom úloh pri práci „v jednej veci“. Samozrejme, je možné urobiť úpravy po vyhodnotení prevádzky po istom čase a zabezpečiť tak zvyšovanie efektivity práce.

Komunikácia so zákazníkom je pre nás prioritou, každá spolupráca prináša ďalšie skúsenosti obidvom stranám. A je skvelý pocit, keď prinesie výsledky v podobe spokojných používateľov.

...Zamysleli ste sa práve pri pohľade na kôpku dokumentov nahromadených na Vašom stole? Vieme Vám pomôcť. A baví nás to :).

Prečítané: 3748 krát Naposledy zmenené streda, 09 október 2013 14:24

BLOG výber